Druk UV i jego zalety stwarzają możliwość zastosowania go w bardzo wielu dziedzinach. Warto poznać podstawowe zalety druku uv, aby świadomie korzystać z tej jakże innowacyjnej technologii druku.

1. Druk UV to dobra jakość i wyjątkowa estetyka

Technologia druku UV pozwala na uzyskanie wysokiej jakości grafiki.

Drukujemy na twardych, płaskich materiałach o grubości do 35 mm oraz na materiałach z roli o szerokości do 180 cm.

Powstały nadruk idealnie przywiera do naturalnych i sztucznych tworzyw (np. papieru, drewna, plexi i innych).

Materiały wykorzystywane w druku UV bardzo dobrze komponują się ze współczesną architekturą budynków i wnętrz, tworząc atrakcyjne dla oka kompozycje.

2. Duży wybór materiałów do nadruku UV

Do druku UV najczęściej są stosowane materiały:

  • sztywne płyty takie jak: plexi, szkło, PCV spienione, dibond, płyta meblowa MDF, płyta wiórowa i OSB, drewno, aluminium, ceramika (kafelki, flizy, płytki), karton,
  • materiały z roli np.: zwykły papier, tektura falista, baner, kolorowa folia samoprzylepna, sztuczna skóra, skaj, derma, len, płótno canvas.

Co więcej, drukowanie w technologii UV zachęca do eksperymentowania i poszukiwania nowych, niestandardowych tworzyw do wydruku.

3. Druk UV to trwałość i odporność na uszkodzenia

Tusz do druku UV to ciekły polimer.

Równocześnie z nadrukiem, tusz jest naświetlany za pomocą promieni UV emitowanych przez lampy LED. W ten sposób rozpoczyna się proces polimeryzacji tuszu. Nadruk jest utwardzany i zmienia się z postaci ciekłej na cienką warstwę plastiku. Dlatego nadruk UV  jest odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych: wodę, wilgoć, słońce.

Wytrzymałość druku UV na warunki zewnętrzne jest o wiele większa niż w przypadku druków solwentowych, czy lateksowych. Duża twardość nadruku, sprawia że jest mniej podatny na zarysowania i ścieranie grafiki w trakcie jej użytkowania. Druk UV nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia lakierem lub laminatem ochronnym co znacznie przyspiesza całość produkcji.

4. Świetnie odwzorowane żywe kolory druku uv

Do dyspozycji mamy bogatą przestrzeń barwną CMYK.  Do druku UV,  jako pierwszą warstwę nadruku, możemy zastosować biały tusz! Ta operacja umożliwia wykonanie nadruku na podłożu o dowolnym kolorze i przeźroczystości, zachowując dokładne kolory grafiki.

Dodatkowo użycie białego tuszu pozwala na drukowanie białych napisów na płytach dowolnego koloru.

5. Druk uv jest przydatny w wielu zastosowaniach

Druk UV może być wykorzystywany w wielu branżach.

Znajduje zastosowania od architektury wnętrz, producentów mebli, firm eventowych, po właścicieli różnego rodzaju biznesów. Technologia ta jest stosowana przede wszystkim w dekorowaniu wnętrz mieszkań, biur, firm, hoteli, centrów handlowych itp. oraz w identyfikacji wizualnej firm.

Szczególnie branża reklamowa ceni druk UV  jako znakomite narzędzie pracy.

6. Wydruk uv jest gotowy od ręki

Technologia druku UV sprawia, że nadruk jest natychmiast  suchy i gotowy do użycia lub do dalszej obróbki.

Ponieważ zadrukowany materiał nie wymaga suszenia, więc od razu można go przycinać, naklejać, pakować itp. Jest to znakomite skrócenie procesu produkcji od pomysłu do oddania gotowego produktu.

7. Niestandardowe kształty mu nie straszne

Druk UV stosuje się na płaskich przedmiotach o nieregularnych kształtach, np. na gadżetach, opakowaniach, podkładkach, etui na telefony i wielu innych.

Trudno przecenić fantazję klientów i możliwości druku UV.